beretta serwis szczecin
szczecin
serwis pieców szczecin
urlich szczecin

Strona główna > Usługi > Kotły

Naprawa kotłów Szczecin

Kotły gazowe to urządzenia o dość skomplikowanej budowie, dlatego ich diagnostykę, serwis oraz naprawę warto powierzyć profesjonalistom, którzy posiadają odpowiednią wiedzę, doświadczenie, odpowiednie narzędzia, jak również wszystkie prace wykonują zgodnie z zaleceniami producentów. Jest to niezwykle istotne, gdyż naprawa kotłów w Szczecinie musi przede wszystkim gwarantować maksymalne bezpieczeństwo użytkowania pieca. Niedopuszczalne jest samodzielne naprawianie urządzenia, zdejmowanie obudowy, manipulowanie przy zaworach, a także innego rodzaju ingerowanie w sprzęt. Może to doprowadzić między innymi do trwałego uszkodzenia sprzętu, a także stwarzać zagrożenie dla życia.

Firma B. V. Serwis z siedzibą w Szczecinie zajmuje się montażem i serwisem kotłów gazowych, kotłów kondensacyjnych i wielu innych urządzeń, wchodzących w skład instalacji grzewczych w budynkach. Działamy jako autoryzowany serwis wielu wiodących marek, co potwierdza najwyższy profesjonalizm i wiedzę, którą wykorzystujemy podczas wykonywania każdej usługi. Obsługujemy między innymi wysokiej klasy kotły Beretta Quadra, Ariston czy ACV. Zlecisz nam nie tylko montaż urządzenia, ale także przeprowadzenie prac serwisowych, jeśli zajdzie taka potrzeba. Zajmujemy się płukaniem instalacji, naprawą palników i innych elementów eksploatacyjnych. Jesteśmy specjalistami w zakresie budowy kotłów gazowych i olejowych. Przeprowadziliśmy setki instalacji i napraw, dzięki którym staliśmy się firmą docenianą przez klientów.

Jeśli szukasz działającego szybko i skutecznie serwisu kotłów Beretta Quadra lub innej wiodącej marki urządzeń grzewczych, zapraszamy do kontaktu z firmą B. V. Serwis. Oferujemy korzystne ceny, szybkie terminy realizacji, a także pełen profesjonalizm podczas przeprowadzania każdej usługi.

 

Olejowe kotły kondensacyjne

Olejowe kotły kondensacyjne, które Państwu proponujemy są produktami nowoczesnej i energooszczędnej techniki grzewczej. Wyposażone są w najwyższej jakości podzespoły, w tym w wydajne wymienniki ciepła, ułatwiające kondensację pary wodnej i zapobiegające ucieczce ciepła na zewnątrz. Oferujemy wysokiej klasy piece kondensacyjne na olej wraz z montażem i serwisem gwarancyjnym. W przypadku zainteresowania naszą ofertą, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą w Szczecinie!

 

Serwis gwarancyjny kotłów

Serwis gwarancyjny kotłów obejmuje okresowe przeglądy, czyszczenie, bieżące naprawy oraz konserwację pieców gazowych i olejowych. Jako wyspecjalizowany serwisant kotłów posiadamy stały dostęp do oryginalnych części zamiennych. Oferujemy rozruch i pierwsze uruchomienie kotłów takich producentów, jak: ACV, ARISTON, BERETTA, SAUNIER DUVAL, VAILLANT i WOLF. Serwis gwarancyjny kotłów olejowych polega na systematycznej kontroli m.in. szczelności oraz przepustowości przewodów olejowych, stanu instalacji elektrycznej, a także regulatorów i filtrów. Serwis gwarancyjny pieców gazowych obejmuje m.in. sprawdzenie szczelności przewodu powietrzno – spalinowego oraz stanu połączeń elektrycznych i zaworów bezpieczeństwa, a także czyszczenie pieca gazowego. Oferujemy kompleksowe usługi serwisowe zakupionych u nas kotłów gazowych i olejowych.

 

Naprawa kotłów gazowych. Jakie mogą być przyczyny usterek?

Nowoczesne kotły gazowe wykorzystywane są w różnego rodzaju obiektach, zarówno mieszkalnych, jak również biurowych, handlowo-usługowych, o charakterze medycznym. Ich zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach, jak również podgrzanie wody. Jak każde urządzenie mechaniczne, również kotły gazowe mogą ulegać usterkom i poważniejszym awariom. Wtedy niemożliwa jest praca centralnego ogrzewania. Naprawa kotłów w Szczecinie i okolicach pozwala utrzymać kotły grzewcze w odpowiednim stanie technicznym, jak również zapewnić ich prawidłowe funkcjonowanie.

Kocioł grzewczy jest urządzeniem intensywnie użytkowanym, stąd oczywiście mogą pojawiać się różnego rodzaju usterki. Do najpopularniejszych usterek pieców gazowych możemy zaliczyć:

 • niedrożność filtra gazowego,
 • zapowietrzenie instalacji,
 • zablokowany zawór zasilający,
 • awarię poszczególnych elementów kotła.
 • niemożność uzyskania zadanej temperatury,
 • problemy z osiągnięciem temperatury ciepłej wody użytkowej,
 • problemy ze sterowaniem,
 • odcięcie zasilania lub innego rodzaju problemy z zasilaniem.

 

Jakie mogą być przyczyny awarii kotłów gazowych?

Bez względu, jaki rodzaj kotła gazowego wykorzystujemy do ogrzewania i przygotowania wody, zdecydowanie oczekujemy przede wszystkim sprawności, jak również bezpieczeństwa. Kotły gazowe powinny funkcjonować w taki sposób, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort cieplny zimą, jak również nie wymagać dużo obsługi. Aby tak się stało, konieczny jest prawidłowy dobór kotła, jego sprawny montaż, użytkowanie zgodnie z zaleceniami producenta, jak również regularny serwis.

Najczęstszą przyczyną nieprawidłowej pracy kotła są właśnie błędy popełnione na etapie montażu. Warto postawić na współpracę ze specjalistami, którzy z jednej strony pomogą nam wybrać taki kocioł, który będzie miał odpowiednie funkcje i moc grzewczą, z drugiej zaś zajmą się montażem. Prawidłowy montaż kotła to gwarancja jego poprawnego działania, optymalna praca, a także mniejsze ryzyko wystąpienia usterek. Błędy montażowe mogą także doprowadzić do uszkodzenia urządzenia, a także zagrażać życiu domowników.

Problemy z kotłem grzewczym mogą się również pojawić wtedy, gdy:

 • nie zadbamy o optymalizację pracy kotła,
 • nie zastosujemy odpowiednich ustawień,
 • nie podłączymy kotła do sprawnej instalacji elektrycznej,
 • nie zastosujemy odpowiedniej wentylacji,
 • nie będziemy regularnie serwisować urządzenia,
 • nie będziemy reagować na pojawiające się na panelu komunikaty.